V březnu má být aprílové počasí

Aprílové počasíPodle astrologické předpovědi paní Ivany Černé z Olomouce má být v  březnu aprílové počasí.  Vycházíme z výpočtů, které astroložka sestavila v loňském listopadu. Posouzení přesnosti necháváme na čtenářích. 

 

Můžeme sice přihlédnout k pravděpodobnosti, ale ta je v posledních letech slabá. Tento blog vznikl právě před dvěma lety a to zrovna v onom březnu začala zima, napadly závěje sněhu. Letos to má být jinak.

Letos už nenasněží

V letošním měsíci březnu prý nastane nejvíc aspektů z celého roku, to je prý důvod toho, že přijde aprílové počasí: bude rychle střídat a měnit. Na začátku měsíce velký vítr přinese změnu. Dojde k oteplení, ale bude zataženo s občasnou přeháňkou. 3.3. se srážková činnost zintenzivní, může být i bouřka a taky se ochladí při kvintilu Saturna na Merkur a při spolupůsobení chladné síly. Ale za úplňku 5.3. se vyjasní a bude svítit sluníčko a bude se i oteplovat působením trigonu Venuše a Jupitera. Krásné slunečné jarní počasí bude trvat až do půlky měsíce, i když okolo 10.3. může sprchnout.

Chladná síla

16.3. nastanou aspekty Saturna na Merkur a Venuši a taky uhodí chladná síla (mimochodem, chladná síla začala už v pátek, máme tu studený a mokrý víkend, ale do sněhu daleko. Zatím tedy předpověď vychází celkem slušně. Můžeme očekávat ochlazení a srážky doprovázené nepříjemným studeným větrem.

Aprílové počasí

Edmund Dulac: The Buried Moon

Bude tma tmoucí

Novoluní 20.3. se pojí zároveň se zatměním slunce, astrologové jej nemají rádi, tvrdí, že nenosí dobré věci.  Čili - během 2 - 3 let - podle toho, kolik hodin zatmění trvá - nic moc. Ale zhoršení se prý týká jen těch zemí, nad kterými se zatmělo. Pro jedince se prý při zatmění často otvírá opona  U nás bude tma jen ze 75 %, takže se z toho nezhroutíme.  Každopádně se dívejte, něco podobného k vidění bude zase až za dlouho.

Pak se vyjasní

Novoluní by prý mělo přinést vyjasnění a postupné oteplení doprovázené krátkou přeháňkou a silným větrem při působení bikvintilu Jupitera s Merkurem. Od 25.3. začne pršet a ochladí se důsledkem aspektů Saturna na Slunce a Mars a aspektů Venuše na Jupitera a Merkura. Nevlídné, mlhavé, větrné a proměnlivé počasí se zataženou oblohou bude trvat až do konce měsíce.

Takhle bude bude podle olomoucké astroložky vypadat aprílové počasí března 2015, zatím se zdá, že dáma se nemýlila.