Fórum EKOLOGIKUM

Fórum EKOLOGIKUM a konopná lékařka

Fórum EKOLOGIKUM
Fórum EKOLOGIKUM

První Fórum EKOLOGIKUM pro podnikatele, bojující za trvale udržitelný rozvoj, zástupce neziskových organizací a lidí, kteří hledají ekologickou alternativu ke konzumnímu životu proběhne  v Brně v sobotu 6. července 2013. Fórum EKOLOGIKUM bude přidruženo k hudebnímu  chill-out festivalu v Malé  Austrálii u řeky Svratky od 5. do 7. 7. 

„Program Fórum Ekologikum se chce dotknout všech oblastí života, které bychom mohli udělat šetrnější ke zdraví,“ říká manažerka projektu Mirka Fojtů. „Namátkou jmenuji zdravé potraviny, zero waste – odpady a jejich recyklace, ekologický design a architektura, sdílení zdrojů či svoboda v podnikání.

Mirka Fojtů dodává, že během celé soboty budou probíhat přednášky a workshopy. Návštěvníci se mohou Fórum EKOLOGIKUM  například naučit, jak využít hlínu ve stavebnictví, jak si  vyrobit základní produkty pro domácnost. Perličkou bude instruktáž a praktické odzkoušení toho, jak překonat nepřekonatelné.  Kdo se odváží, může se po předchozí přípravě projít po žhavém uhlí, někteří možná prožijí pocit znovuzrození – pokud projdou indiánským rituálem „INIPI“ , což je obřad v potní chýši.
Hudební program festivalu se pohybuje od ambientu a chill-outu přes reggae, až k world music. Zahrají zde DJs z Velké Británie, Německa, Rakouska nebo Ukrajiny, nejzajímavější set slibuje vystoupení  švýcarského hudebníka Master Margherita či afghánského DJ Jusufa Rashidi.

Zdravé občerstvení zajistí brněnská bio-restaurace Rébio. Otevřeny zde budou i čajovny, využít  šamanské rituály, masáže, taneční workshopy.

Ohnivá show a program pro děti

Fórum EKOLOGIKUM na děti nezapomene: čekají je hry a aktivity pro děti a bazar, do kterého se s už nepotřebnými věcmi mohou zapojit i návštěvníci festivalu.  Atmosféru doplní vizuální vjemy z dekorovaných prostor festivalu, výstav výtvarníků či vystoupení performerů a ohnivá show.

Přednášky zajímavých osobností a praktické workshopy Fórum Ekologikum: Vystoupí například Petr Václavek – obchodník, filosof a iniciátor projektu Nové bohatství, hledačky alternativ, jako například majitelka firmy s eko-produkty pro domácnost bez chemie. Své názory a zkušenosti přednese také „konopná doktorka” Jana Budařová.

Pro mladé rodiče bude přínosem setkání s Lucií Harnošovou, zakladatelku firmy Brána k dětem, která vyznává principy "kontaktního rodičovství".

Mirka Fojtů