Partyzánské zahradničení z Londýna v Brně

Londýn, léta páně 2006 - 2009: velké partyzánské hnutí zahradních firem

Cílem těchto akčních podnikatelů  byla reklama na firemní produkty, ale zahradníci nechali za sebou velký kus práce. Jejich město zkrásnělo. Tak užitečná reklama se postupně stala světovým stylem.  Londýn a partyzánské zahradní způsoby se postupně staly vzorem pro Brno. Měli bychom nalákat sadařské firmy do Jižního centra. Jaká lepší reklama by se hodila třeba pro sazeničky oskeruše? Ta už skoro zmizela z dendrologických seznamů, ale zase se vrací. Jihomoravští sadaři ji vracejí do zahrad. Jejich návrat ale není partyzánský, nýbrž praktický. Tento strom dává plody zajímavé chutí, je odolný proti všemu a časem vyroste do obrovské výšky. Přesně  na to zdevastovaný lán bývalého zahradnictví v Brně na Jižním centru čeká. Vysoké stromy oskeruší by tu byly výborné. V minulých dvaceti letech zdejší pozemky nikdo nepotřeboval a je velmi pravděpodobné, že i příštích dvacet let to bude podobné. A za tu dobu by oskeruše mohly rodit. Jižním centrem nikdy žádné koleje nepovedou, na to můžete vzít jed. Sadařská firma, která by chtěla zůstat v paměti, by nachystala partyzánské nářadí a stromek už s podzimem. Letos.    

 

Pavla Hobstová

2 komentáře u „Partyzánské zahradničení z Londýna v Brně

  1. Dobrý den! Zastávám stejný názor, pozemky plánovaného jižního centra v Brně určené k výstavbě nádraží leží ladem úplně zbytečně. Jejich vychytralí vlastníci tak zajdou na úbytě. Adéla

  2. Výsledky výsadeb na videu jsou krásné, inspirující. Ty slunečnice jsou myslím nejhezčí a ještě levandule, to je moje srdeční záležitost a ze zkušenosti vím, že se o sebe umí postarat sama a pěkně se rozšiřuje.

Komentáře nejsou povoleny.