blogerky

Co jste chtěli vědět o škole pro blogerky

blogerky
Zahrada pro blogerky.

Bojíte se zeptat? Povím vám to sama: na jaře jsem chodila do školy. Do školy pro blogerky. 

Ráda chodím do cizích zahrad, protože jsem z Nemanic. Nakonec jsem si pořídila zahradu virtuální a je to príma. Přes zahradu blogerky se dostanete do různých končin, kam byste  jinak nezamířili. Jak virtuálně, tak hmotně. Začala jsem s jarem, jak se na každou slušnou zahradu sluší a patří. S létem sklízím první plody.

Jaké jsou plody blogerky

Jsou permakulturní, jak jinak. Jak už jsem řekla, na jaře jsem šla do školy. Pamatujete si scény z kultovního filmu, jak šel Lotrando do školy? Bylo mu 16 roků, takže nejvyšší čas.  Tak tohle je i můj příběh. No – vlastně mám roků trochu víc, takže opravdu nejvyšší čas jít do školy. Kdybych to odložila o pár let a myslela pomaleji, nevychodila bych  školu s jedničkami. Takhle jsem úspěšná absolventka, mohu svá studia zúročit a blogovat až do smrti. Moc se na to těším, budete koukat.

 Revoluce kulturně kreativních

Ve virtuální realitě nejsem tak úplně nováček, ale ve škole pro blogerky jsem dosavadní znalosti propojila s novými. Naučila jsem se postavit blog a propojit jej s Facebookem a vyrazit na kampaň. Rozšířila jsem si všeobecný přehled. Svou virtuální permazahradu  propojuji s ostatními zahradami, sdílím ji a mohu ostatní navštěvovat a zvát je na oplátku k sobě. Tím se stávám zdatnější, posiluji se ve vědomostech, ostatní taky a taková práce mne baví.

Všimli jste si, že teď se ve společnosti vzdouvají mohutné vlny, kdy lidé propadají tvůrčímu nadšení? Pracují na věcech, které je baví a práci přestávají považovat za otravnou. Pak se spolu vzájemně sdružují, sdílejí zkušenosti. Virtuálně, nebo se setkávají v hmotě a vlna se valí celým světem. Hnutí se nazývá Revoluce kulturně Kreativních a na hrotu vlny letí celovečerní film – dokument s výpovědí různých hrdinů, zasažených tvořivostí.

Co je blogosféra

Chytlo mne to taky, své původní povolání (novinařinu) využívám trochu jinak. Jasné je mi jedno: články o politice už mne už dávno neuživí. Hádejte proč. Abychom si uvědomili, k čemu je škola pro blogerky (doporučila bych ji i některým mužům), měli bychom se nejprve zorientovat v blogosféře.

Kdo chce blogovat, nemusí samozřejmě chodit do školy, to je vám asi jasné. Můžete si zablogovat například na stránkách různých médií. Náš blog pak ale patří provozovateli, tedy například Lidovkám, Respektu, iDnes, a tak. Nemusíme si lámat hlavu klíčovými slovy, stačí zaujmout čtenáře tématem a stylem. Na druhé straně hostitel inkasuje za reklamu. Navíc musíte jaksi nést politickou orientaci vašeho hostitele a tady nemůžete dopředu vědět, jak se to zvrhne. Člověk se dnes umaže, ani neví jak. A konečně - řekněme si to na rovinu - mnohá média asi zajdou.

V české blogosféře máme 3 typy blogů:

  1. Na stránkách médií
  2. Můžeme si pronajmout zdarma doménu (na webnode, blog.cz a podobně)
  3. Pořídíme si vlastní.

Pronájem zdarma není špatné řešení. Používáte šablony, píšete.  Ale pokud chcete tvořit, máme co sdělit a vaše texty, obrázky a videa jsou natolik zajímavé, že na ně chodí návštěvníci,  můžeme si na něj umístit reklamu. Pak je ale výhodné blog optimalizovat, (SEO), nejdůležitější je volba klíčových slov. Vaše stránky začnou mít hodnotu a vyhledávače je vynáší nahoru.

Paní učitelce s láskou

Řeknu vám jedno, milí čtenáři. Choďte do školy. A pokud se dáte touto cestou, doporučím  vám svou učitelku. Výuka probíhá pomocí webinářů, to je takový e-lerning pro prvňáčky: pracujete podle návodu, který si můžete stáhnout a pořád si jej opakovat.  Vidíte černé na bílém, kam kdy máte kliknout. Jestli ovládáte myš, umíte to za pár týdnů. Učit se můžete kdy chcete, nejlépe v zahradě. Od Aše k Tatrám, to je fuk.

Popsala jsem to srozumitelně? Až si postavíte svůj první blog, tak se se mnou spojte, budeme spolu sdílet a kreativně tvořit.

Více informací na www.ladywordpress.cz

Pavla Hobstová 

2 komentáře u „Co jste chtěli vědět o škole pro blogerky

  1. Já jsem si blog pořídila podobným způsobem a myslím, že je pořád co dělat a zlepšovat. Takováto tvořivá práce je skutečně virtuální zábava pro každého, kdo se trochu skamarádil s počítačem! Adéla

Komentáře nejsou povoleny.