Autorka blogu

Pavla Hobstová, redaktorka

Pavla Hobstová
Pavla Hobstová

Původním povoláním lékařka veteriny. Zodpovídala jsem za hygienu potravin, což byla v mém případě mrtvá zvířata. Byla hygienicky mrtvá. 

Později redaktorka, reportérka (Lidové noviny, Respekt, Svobodná Evropa…), scénáristka. Nejprve pisálka pro ekologii, ale protože vše souvisí se vším, musela jsem přibrat i politiku. A trochu fotit.  Věřte mi nebo ne, politika  je velmi jednoduchá.  Politikům jde totiž pořád jen o to jedno.


Žiji v Brně, pracuji všude. Dnes na polovolné noze, ale z mých bývalých zaměstnavatelů ráda uvedu dva nejvýstřednější týpky: byli to Fidelis Schlée a kníže Karel.                    Pan Schlée nám nejraději vyprávěl o svém krémovém Rolls Royce, ale taky měl moc rád svůj zlatý záchod. Říkal, že mu nejde o to mít príma auto, ale že Rolls Royce je životní styl. Tomu rozumím, ale s tím záchodem přesně nevím. Říkal, ať si nemyslíme, že je jen pozlacený, je prostě úplně zlatý a hotovo. Ale taky jsem už slyšela, že zlaté měl jen odpadní trubky.

Jak je to s Karlem Schwarzenbergem, to víte sami. Taky tajemná postava.

Ale v první řadě jsem chtěla vysvětlit, jak jsem přišla k permakultuře, protože zahrádkářka nejsem. To bylo tak: u zahradnice paní Libuš (viz rubrika Přírodní zahrada) jsem natáčela dokument, pak byla reportáž do Respektu a Libuš byla hlavní hrdinkou. Skamarádily jsme se, no a pak už jsem si ji nechala.

Napsat komentář