Počasí v dubnu

počasí v dubnuPočasí v dubnu bude zpočátku proměnlivé, v poslední třetině slunečné a teplotně nadprůměrné. V letošním kalendáriu se věnujeme meteorologickým předpovědím a vycházíme z astrologického výpočtu paní Ivany Černé z Olomouce. Na konci měsíce můžete posoudit, zda se astroložka "sekla". 

Na začátku měsíce bude přetrvávat chladné a deštivé počasí z předchozího měsíce, které ještě podpoří trigony Merkura na Saturn a Slunce na Jupiter. Úplněk 4.4. přinese velký vítr oteplení a dočasné vyjasnění , i když může nastat občasná přeháňka. K vydatnějšímu dešti dojde 9.4. za konjunkce Merkura se Sluncem, bude i větrno.

Mokrý ráz počasí podpoří i konjunkce Venuše s Jupiterem 12.4. O dva dny později  -14.4. - se přidá ve svém působení Saturn a způsobí ochlazení a srážky ještě zintenzivní, spolupůsobit bude i chladná síla. Nepříjemné chladné a deštivé počasí vyvrcholí za novoluní 18.4. za působení bikvintilu Saturna na Slunce. Potom postupně začnou přebírat taktovku Jupiter a Mars, kteří udělají aspekty na Merkura a Venuši 21. a 22.4., což přinese oteplování a vyjasňování. Krásné teplé počasí potrvá až do konce měsíce. Počasí v dubnu se tedy na konci měsíce ustálí a možná bude zase na koupání.