Počasí v srpnu

POČASÍ V SRPNUPředpověď počasí na prázdniny paní astroložce Ivaně Černé z Olomouce nevyšla. Počasí v srpnu s největší pravděpodobností nebude chladné a vlhké, na druhé straně přívalové deště a trakaře možné jsou.  Ale to už by muselo pomalu začít.

 

Počasí v srpnu podle olomoucké astroložky by mělo dopadnout takto:

Vliv Saturna působící chladno a deštivo bude převládat i v srpnu, i když ne tak intenzivně jako v červenci. Začátek měsíce bude proměnlivý, teploty budou kolísat nahoru a dolů. První týden bude deštivý a spíše chladný vlivem aspektů Saturna, Venuše a Jupitera. 6. a 7.8. budou velké lijáky a přívalové deště, protože ve dvou dnech nastane více aspektů než třeba za celý červen, lidově řečeno „budou padat trakaře“. Potom se nebe uklidní, oteplí se a bude krásně slunečno. Příjemné počasí v srpnu potrvá až do 17.8., kdy se ochladí a bude pršet vlivem kvintilu Saturna s Merkurem. Chladné a deštivé počasí bude pokračovat, protože se postupně přidají 20.8. semisextil Merkura s Venuší a 21.8.
kvadratura Saturna a Slunce. Nevlídné počasí potrvá až do 26.8., kdy nastane sextil Merkura se Saturnem. Potom se vyjasní a konec měsíce bude krásně slunečný a teplý díky konjunkci Jupitera se Sluncem. Úplněk 29.8. může být jasný a teplý.

Jasné je už v těchto dnech jedno: počasí v srpnu suchem zmordovanou úrodu permazahrad nevylepší.