Dítě přírody: přirozený porod

Přirozený porod v přírodě. Něco nevídaného a velmi krásného. Video se na internetu objevilo 10. 02. 2013, dnes na mém Facebooku prostřednictvím Mirka Patrika z Dětí Země. Je to úchvatné video. Ať mi někdo řekne, že nejde o permakulturu. Přirozený porod je základem přírodní kultury, permakultury, prvek Dětí Země.

Pod videem se okamžitě objevily komentáře. Začneme matkou Simone.

Slovo rodičky:

Na tomto videu je můj čtvrtý porod. Byl pozoruhodný. Jde o nejvíce transformující událost mého života. Můj nejvíce vědomý akt mne samotné jako ženy.
Proč jsem se rozhodla rodit v přírodě - to bylo kvůli mé vnitřní cestě, kvůli mému vnitřnímu procesu, mé vlastní proměně. Proces byl velmi silný. Okamžik porodu také. Cítila jsem, že celý můj život byl přípravou na tento okamžik. Můj pocit celistvosti a míru byl větší a hlubší než cokoli, co jsem kdy předtím zažila. Tento pocit stále pokračuje, jakoby v expanzi a vplynutí do mé rodiny, do mých vztahů, do mého života.

Dávám oprávnění ke sdílení, pokud se domníváte, že je to pro vás to pravé. Přeji si, ať je sdílení učiněno s láskou a provedeno s respektem ke mně a mé rodině. Prosím, sdílejte video i na dalších stránkách.
S vděčností a otevřeným srdcem Simone

Komentáře pod videem:
Přirozený porod - něco co by mělo být pro člověka běžné a přirozené - se stalo na internetu trhákem. Diskuze pod tímto videem narostla do obřích rozměrů, objevilo se asi 6 tisíc komentářů. Někteří diváci video odmítli a odsoudili (žena byla nahá!), jiní předávali gratulace.

Slovo kameramana: Jsem muž a přijel jsem za zcela jiným cílem. Mám slzy ve tváři. Nemám slov k vyjádření toho, co teď cítím a nedokážu dostatečně poděkovat .. A teď mám velký strach ze dne, kdy moje žena porodí .. Já nejspíš omdlím... nevím, jak mám reagovat.

Slovo diváka: Dýchat. A věřte jí – ženě. Prvotní část její bytosti ví, jak rodit. Je jí to dáno, je to v jejím těle.

A: Sledujte porod na videu. Naučte se relaxovat a dýchat do svého těla, promluvit na dítě. Strach vaše tělo napíná a způsobuje rodičce, že její kontrakce jsou více bolestivé. Její tělo má být relaxované, otevřené, změkčené, (navzdory nepříjemnému slovu "kontrakce"). Strach a napětí vytváří tělu odpor a je pak nutné vyvinout práci - mnohem těžší a bolestnější.
B: Obdivuji její odvahu ukázat světu tak krásný porod.

C: Byla to její volba a já hluboce děkuji za sdílení této intimní chvíle. Je důležitá pro potřebnou změnu myšlení na světě.

D: Kdy přijde den, kdy všichni budou respektovat vlastní volbu jiných lidí?

E: Gratulujeme k této úžasné rodině!

F: Nikdy v životě mne nenapadlo, že bych mohl spatřit tak krásnou matku a tak klidný a kouzelný porod. To byla jedna z nejúžasnějších věcí, které jsem kdy viděl, není na tom nic negativního. Moje matka a moje rodina jsou hippies Mullumbimby. Měl jsem to štěstí, že jsem byl svědkem, když moje sestra porodila chlapečka. Byl jsem při tom.

G: Duchové vašeho lesa se o vás postarají.

H: To je tak krásné! Všechno tak harmonické! Rodiny se nedotkl nátlakový styl současnosti. Přirozený porod ve společenství přírody: matka připravuje na narození dítěte, její dvě dcery jsou blízko, koupou se v řece, pomáhají. Vidí, že normální je rodit. Všichni cítí život celým povrchem těla, ale není to falešný život, která nám vnucuje společnost, matrix. Přirozený porod je cesta evoluce, cesta harmonie, tam bychom měli směřovat.

 

Příprava a překlad Pavla Hobstová

2 komentáře u „Dítě přírody: přirozený porod

  1. Video je úžasné, proč ne, je to svobodné rozhodnutí, kde rodit. Mohla si to dovolit, když ví, že je zdravá a když už má s porodem zkušenosti. Myslím, že dříve u nás porodily ženy z vesnice přímo na poli a bez cizí pomoci. Ale riziko úmrtnosti kojence je u takového porody vždy vyšší. Adéla

  2. Ano, je moc krásný porod, když matka ví, že to zvládne, že má dítě správnou polohu, že už rodila třikrát a šlo to. Kdybych to tenkrát – před dvaceti lety udělala já, nepřežila bych. Ale na videu je to super. Večernce

Komentáře nejsou povoleny.