Svatební kytice

Přednáška s prezentací na téma svatební kytice proběhne  v neděli 6. října  od 14 hodin v Památníku písemnictví na Moravě v Rajhradě u Brna, Klášter 1.

Přední český florista Slávek Rabušic  předvede účastníkům,  jak se skládají a vijí svatební kytice z různých květů.  Svatební květinové vazby je vrcholná floristická disciplína,  která může být zároveň předmětem poetického povolání.

Další pravidelné setkání s květinami v Památníku písemnictví na Moravě je připravováno na počátek prosince, kdy budou tématem adventní a štědrovečerní květinové vazby.

Bez květů si dnes nelze představit žádnou společenskou událost. Dozvíte se, jak a podle čeho vybírat kytky na různé příležitosti, můžete se seznámit s novými trendy v květinářství, například jak se váže pánská kytice. Můžete poznat, jak vybrat   nápaditý dárek pro staršího pána, který na své párty k sedmdesátinám od vás rozhodně nečeká vázanku ani černé  ponožky.

Jak by měla vypadat slavnostní kytice a jak ta nejslavnostnější ze všech – kytice nevěstina? Podléhají vazby svatebních květin tradicím, nebo módním vlivům? Čím se kytice obohacují a doplňují, jaké jsou aktuální trendy a styly? Na tyto a ještě řadu dalších otázek je připraven odpovědět zvídavým a zvědavým návštěvníkům připraven zkušený „květinář“. Svatební kytice je pak největší poctou a ctí zahradníka.

  

Pavla Hobstová